Голем интерес за концертот на Стинг во „Комбанк арената“

By
Интересот за концертот на Стинг на 17 септември во „Комбанк арената“ и покрај летните одмори, не стивнува!

Распродаден е цел партер, а голем интерес има и за трибините на ниво 200 на кои останаа слободни повеќе позиции. Така, во продажба нема билети за централните позиции на ниво 400. Преостанатите билети можат да се набават на благајната на „Комбанк арената“, Билет-центарот во Белград, како и на сите продажни места на CS Евентима: Дом на младите и шопинг-центарот Ушче, а може и онлајн, на сајтовите: www.kombankarena.comwww.eventim.rs.

Стинг на почетокот на август го заврши првиот дел од својата европска турнеја со концертите во Колмар, Франција. Другиот дел од европската турнеја ќе продолжи на 5 септември, со настапот во Виена. На концертот во „Комбанк арената“ на 17 септември Стинг ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристот Доминик Милер и Руфус Милер, тапанарот Џосом Фреисеом, додека како специјални гости ќе се појават неговиот син Џо Самер и хармоникашот Перси Кардон од составот „Ласт бандолерос“.

Турнејата почна во Северна Америка во февруари оваа година и досега обиколи повеќе од 50 градови низ Европа, Централна и Јужна Америка, како и Азија. Придружена е со исклучителни коментари на фановите и критичарите. „Стинг прикажува разновидност, длабочина и траење на рок силата“,  Аустин 360.

Неговиот дванаесетти соло студиски албум под името „57 & 9“ е неговиот прв рок/поп-проект по повеќе од деценија и објавен е во ноември за А&M/Interscope Records.

Повеќе информации на сајтот www.kombankarena.rsFacebook strani и Instagramu.

Ќе ви се допадне

Website https://wcostream.cc: Watch Cagaster of an Insect Cage (Dub) wcostream Episode 12 paw patrol wcostream

Website https://twistmoe.net: Watch Piano: The Melody of a Young Girl's Heart (Dub) twistmoe Episode 10 anime streaming

Website https://kissanime.mx: Watch Hyperdimension Neptunia (Dub) kissanime Episode 12 kissanime legend of korra

Website https://animedao.nl: Watch Legend of Crystania (Dub) animedao Episode 3 animedao

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimelol/

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimebe