Холивудската јавност потресена од смртта на ѕвездата од „Сопранови“

Актерот Френк Винсент, кого сите го знаеме од филмовите на режисерот Мартин Скорсезе и серијата „Семејството Сопран“, почина во болница во Њу Џерси.

Познатиот и омилен актер е роден во 1939 година во САД во семејството на мигранти од Италија.

Отпрвин Винсент бил заинтересиран за музика, но потоа учествувал во нискобуџетски филм со својот колега Џо Пеш каде што тој бил забележан од кинолегендата Роберт де Ниро и тоа ја предодреди неговата судбина.