Кардашијан објави дека е бремена

By

Конечно се потврдија шпекулациите што кружат во последните неколку дена за тоа дека Клои Кардашијан е бремена.

dobivaj vesti na viber

„Мојот голем сон е остварен. Ќе имаме бебе!“, напиша Клои на „Инстаграм“ и ги потврди приказните за својата бременост. Клои постави фотографија на својот профил на „Инстаграм“, со која ги потврди шпекулациите.

ТВ-ѕвездата и нејзиното момче Тристан Томпсон набргу ќе станат родители, а полот на детето засега не е откриен.

Клои во објавата му се заблагодари на момчето што ја третира како кралица, што ја направи најсреќна жена на светот.

„Фала ти што направи да станам мама“, додаде Клои.

My greatest dream realized! We are having a baby! I had been waiting and wondering but God had a plan all along. He knew what He was doing. I simply had to trust in Him and be patient. I still at times can’t believe that our love created life! Tristan, thank you for loving me the way that you do! Thank you for treating me like a Queen! Thank you for making me feel beautiful at all stages! Tristan, most of all, Thank you for making me a MOMMY!!! You have made this experience even more magical than I could have envisioned! I will never forget how wonderful you’ve been to me during this time! Thank you for making me so happy my love! Thank you to everyone for the love and positive vibes! I know we’ve been keeping this quiet but we wanted to enjoy this between our family and close friends as long as we could privately. To enjoy our first precious moments just us ❤️ Thank you all for understanding. I am so thankful, excited, nervous, eager, overjoyed and scared all in one! But it’s the best bundle of feelings I’ve ever felt in my life! ❤️❤️❤️

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Тие не планирале убавите вести да ги споделат со светот веднаш штом дознале. Прво сакале да уживаат во информацијата во поблискиот круг на семејството.

Двојката што почна да се забавува во септември 2016 година се запозна на состанок на слепо што го организирале нивни заеднички пријатели. Тристан веќе го има синот Принц со поранешната девојка Џордан Крег.

 

 

Ќе ви се допадне

đại lý go88 code go88 làm đại lý go88

sunwin là ai SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 sunwin renewable energy pvt ltd