Карди Би доби главна улога во филм

By

Американската раперка Карди Би ја доби првата главна улога и ќе глуми во филмот Assisted Living, пишува „Варајати“. Ова е нов проект на „Парамаунт пикчрс“ и ќе почне да се снима напролет.

Филмот е комедија за која продуцентите рекоа дека личи на филмовите „Тутси“, „Калуѓерки во акција“ и „Госпоѓа Даутфаер“. Продуценти се Темпл Хил и Стивен Лав, а сценариото е на Кај Ојегон.

Ова ќе биде втора улога на Карди Би, која во 2019 година глумеше во филмот „Хаслерс“ со Џенифер Лопез, Констанс Ву и Кеке Палмер.

Ќе ви се допадне

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 5 at website https://animefreak.ws animefreak death note

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (https://crunchyrollfree.com/m/gMwP) Episode 5 at Crunchyroll crunchyroll free trial