Ќе се снима продолжение на „Јас сум Легенда 2“: Вил Смит ќе ја репризира улогата на научникот

By

Холивудксиот актер Вил Смит најавува враќање на филмското платно во филмското продолжение „I Am Legend 2“.

dobivaj vesti na viber

Во филмот, кој е во продукција на неговата компанија Westbrook Studios, Смит ќе ја репризира улогата на научникот Роберт Невил кој се бори за опстанок и лек за зомби во пост апокалиптичниот Њујорк.

Упатените велат дека оскаровката Акива Голдсман, која го адаптираше романот на Ричард Метисон од 1954 година за оригиналниот филм од 2007 година, го вклучува ликот на Смит во продолжението.

Смит доби признание за првиот филм, во кој глуми Мајкл Б Џордан, кој заработи 585.410.052 долари.

Иако сè уште сненариото не е потпишано, концептот ќе го содржи Смит – бидејќи студиото Warner Brother не го блокираше враќањето на ѕвездата и покрај скандалот со Крис Рок на Оскарите.

Ќе ви се допадне