Кејт Мос ќе сведочи на судењето на Џони Деп и Амбер Херд

Славната манекенка Кејт Мос ќе сведочи преку видео врска. Имено, Хард пред неколку недели спомна дека Деп ја турнал славната манекенка Кејт Мос по скалите додека се уште биле во љубовна врска.

dobivaj vesti na viber

– Хард згреши што ја спомна Мос бидејќи им дозволи на адвокатите на Деп да ја повикаат како сведок. Во прилог им оди и тоа што Мос изјавил дека инцидентот никогаш не се случил – тврди адвокатката Митра Ахураиан за американските медиуми.

Мос и Деп се забавуваа од 1994 до 1997 година, кога важеа за најубавата двојка во Холивуд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 90s Allure💗 (@90sallure)

Scroll to Top