Леонардо ди Каприо го игра Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Леонардо ди Каприо наводно добил улога на Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе, пишува „Variety“. Улогата на Ава Гарднер и припадна на Џенифер Лоренс, со која Ди Каприо соработуваше на филмот Don’t Look Up.

Од друга страна, Ди Каприо и Скорсезе соработуваа неколку пати.

Ова дуо е еден од најплодните актерско-режисерски парови, зад нив се филмовите како Банди на Њујорк, Авијатичарот, Заминат, Островот затворач и Волкот од Волстрит. Нивниот последен филм, Killers of the Flower Moon, беше номиниран за 10 Оскари.

Веста за биографскиот филм на Френк Синатра беше дочекана со ентузијазам од фановите и коментираа на социјалните мрежи дека „Ди Каприо е одличен избор за улогата на Френк Синатра“.

Scroll to Top