Меланија Трамп ги истакна градите на многу важен состанок

Првата дама на САД Меланија Трамп ги засени сите присутни на настанот по повод „Месецот на шпанското наследство“, на кој се појави со својот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп. Сите зборуваа за нејзината интересна и смела комбинација, а светските медиуми не пропуштија да пренесат дека низ белата блуза и се надѕираа брадавиците.

Мелаија очигледно шпанската култура и била инспирација кога ја одбрала оваа комбинација. Таа се појави во едноставна бела блуза и црвен фустан со карнери, кој неодоливо потсетуваше на традиционалните фустани во фламенко стил.

Сличен стил беше исклучително популарен во периодот на 40-те и 50-те години од минатиот век, а го практикуваа прочуената Мерлин Монро и Џејн Расел.
 

Ваков начин на облекување имаше за цел да ги истакне нивните гради што беше случај и со првата дама.

Присутните не можеа да го тргнат погледот од Меланија, а на поедини фотографии можеше да се забележи дека и надѕираа брадавиците за што пишуваа голем број на светски медиуми.

Повеќе фотографии можете да погледнете на следниот линк:

Погледнете го подоле видеото: