Од инфаркт почина Бенџамин Ротшилд

By

Познатиот банкар и претседател на „Групацијата Едмонд де Ротшилд“, баронот Бенјамин Ротшилд починал од последиците од срцев удар на 57-годишна возраст.
Синот на Едмонд Ротшилд, човекот кој до својата смрт важеше за најбогат член на ова моќно банкарско семејство, починал во Швајцарија.
Неговото семејство соопшти дека тој починал во петокот во неговиот дом.

Ќе ви се допадне

Watch Kaguya-sama: Love is War Episode 6 at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

The Devil is a Part-Timer! (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/bXbA) Episode 13 at website https://kissanimeonline.com fire force kissanime