Почина Чак Мозли, пејачот на групата „Faith No More“

By

Поранешниот пејач на групата „Faith No More“, Чак Мозли почина на 57. годишна возраст.

Тој долго време се бореше со зависност од алкохол и дрога за на крајот да ја изгуби животната битка. Семејството на пејачот издаде соопштение за јавноста во кое ја потврди тажната вест.

„По долг период на трезвеност, Чарлс Хенри Мозли Трети ја изгуби животната битка“, соопшти семејството.

Последната музичка турнеја Мозли ја имаше минатата година.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Grandma and Her Ghosts anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven: Radiant Season 2 anime episode 21 online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Karin (https://wcostream.cc/m/XGO) Episode 24

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimebe

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/J23PNLTYDXMB?relProf=1