Принцот Филип примен во болница затоа што не се чувствувал добро

By

Сопругот на британската кралица Елизабета, 99-годишниот принц Филип, бил примен во болница во Лондон затоа што не се чувствувал добро, соопштиле од Бакингемската палата.

Војводата од Единбург бил донесен со автомобил во болницата, каде што лекарите одлучиле да го задржат. Извори од кралското семејство велат дека тој не се чувствувал добро веќе некое време, но дека неговата состојба не е поврзана со коронавирусот.

„Принцот е во болница, но во добро расположение. Се очекува да остане неколку дена“, изјавиле од палатата.

 За потсетување, принцот Филип и неговата сопруга, кралицата Елизабета, минатиот месец ја примија вакцината против Ковид-19.
Принцот Филип во јуни треба да го прослави својот 100-ти роденден.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Virgin Fleet animetv Episode 3 the god of high school animetv

Watch Pikachu's Island Adventure (Dub) Episode Full

Animepahe: Slayers Next (Dub) anime episode 26 online free at https://animepahe.cc free anime

4Anime: Fly! Peek the Whale anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime chromecast

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimelol