Сопругата на Алек Болдвин, Хиларија, го откри полот на бебето

By

Сопругата на Алек Болдвин, Хиларија го откри полот на бебето. Двојката го очекува седмото дете, а Хилари на „Инстаграм“ објави дека ќе добијат девојче.

dobivaj vesti na viber

„Отсекогаш ми беше забавно и смислено да го дознаам полот на моето бебе, но како растам и учам, сакам тоа да го направам малку поинаку. Што се однесува до нашето бебе, ќе го направам да биде сакано. Тоа е важно затоа што ќе се чувствува слободно и гордо“, рече Хиларија.

„Можеме само да ја охрабруваме, слушаме и да и споделиме некое искуство и да учиме од неа. Можеме да ѝ овозможиме подобар живот, но на нашето бебе е да се спознае самата себе си“, додаде Хиларија.

„Охрабрување и совет за нашиот новодојденец. Чувствувам голема радост кога ги гледам овие деца, кои се исполнети со љубов и наједноставна, најљубезна мудрост“, додаде таа

За потсетување, Хиларија на почетокот на април рече дека го знае полот на бебето, но не сака да го открие поради родната неутралност и двата абортуса кои ги имала во 2019 година.

Ќе ви се допадне

tải sunwin

sunwin web sunwin apk sunwin.apk mới nhất

sunwin club sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất

tải sunwin

sun win