Вајнштајн не се чувствува виновен по обвинувањата за силување

Вајнштајн не се чувствува виновен по обвинувањата за силување. Филмскиот продуцент Харви Вајнштајн (66) пред Врховниот суд во Њујорк изјавил дека не чувствува вина по трите точки на обвинение.

dobivaj vesti na viber

Станува збор за две обвинувања за силување и една првостепена казна во делот за сексуално вознемирување.

Како што објаснил неговиот адвокат, Бенџамин Брафман, филмскиот модул претходно ги отфрлил сите обвинувања за сексуален чин без согласност и е пуштен да се брани од слобода со кауција од милион долари.

Scroll to Top