(Видео) Бритни објави видео со интимни моменти од свадбата со Сем Асгари и напиша „Бајките се вистински“

By

Поп-ѕвездата Бритни Спирс објави емотивно видео од нејзината венчавка со Сем Асгари – еден ден откако парот се венча во нејзиниот дом во Лос Анџелес.

dobivaj vesti na viber

„Can’t Help Falling in Love“ песна од Елвис Присли Бритни Спирс одеше по патеката кон нејзиниот сопруг Сем.

Во видеото Бритни ја покажува одблизу и нејзината венчаница која е креација на италијанската модна дизајнерка Донатела Версаче.

Во видеото на неколку секунди може да видат и интимни моменти од церемонијата забавата, како и моментот кога парот влегува во кочија слична на онаа од Пепелашка, обвиткана со зеленило и цвеќиња со бел коњ.

Видеото завршува со гостите на свадбата што мавтаат додека парот се вози во бел Ролс Ројс.

Бритни на ова видео напиша „Бајките се реални“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Ќе ви се допадне