(Видео) Медицинска сестра сведочеше против Амбер Херд и рече дека се дрогирала

By

Mедицинската сестра Ерин Фалати сведочеше на судењето во корист на Џони Деп, а против Амбер Херд и рече дека глумицата се дрогирала. Таа порано работела за Херд и рече дека за време на фестивалот „Коачели“ користела амфетмини, односно дрога позната како MDMA.

dobivaj vesti na viber

Таа чувала белешки од нејзината состојба за периодот од 11 до 16 мај 2016 година и објасни дека дрогирањето влијаело и негативно на лековите што ги пиела. Амбер признала дека зела дрога и дека Ден не знаел за тоа.

За потсетување, судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп влезе во четвртата недела. Тоа се одвива во Фарифакс во Вирџинија, а Деп од Амбер бара 50 милиони долари поради текстот што го објавила во „Вашингтон пост“, во кој тврдела дека е жртва на семејно насилство.

Амбер возврати со контратужба во износ од 100 милиони долари затоа што смета дека тој со неговата тужба сака да ја заплаши и да ја замолчи, нешто што во Америка е противзаконско. Таа набргу ќе треба да сведочи, а ова судење го следат повеќе од 100 милиони луѓе.

Тоа се пренесува и во живо на „Јутјуб“ и на каналот Sky news.

Ќе ви се допадне

sunwin tải sunwin sunwin club

sunwin tài xỉu game bài sunwin sunwin apk

tải sunwin apk tải sunwin apk tải sunwin apk

tải sunwin apk sunwin tài xỉu tải sunwin apk

tải sunwin