(Видео) Пике запуштен и со некој килограм вишок стигна во Мајами да ги види Шакира и децата

Поранешниот фудбалер на Барселона Џерард Пике, ги загрижи фановите со неговиот запуштен изглед и вишокот килограми. Тој беше виден на аеродром во Мајами, каде дојде да ги види децата и Шакира кои на почетокот на месецот се преселија во САД.

„Изгледа уморно и запоставено и дека очигледно качил неколку килограми. Што му се случило? Како веќе не го тренира ниту телото, ниту мозокот. Среќен маж не изгледа вака. Изгледа дека премногу се опуштил на одмор“, му коментираа на социјалните мрежи.

Новинарите го прашале и за наводната промена на полот на неговата нова девојка Клара, но фудбалерот не сакаше да дава никакви изјави. Пред да отпатува во Мајами за да ги види синовите, Пике беше неколку дена на одмор во Абу Даби со Клара, девојката заради која ја остави Шакира по 12 години врска.

Scroll to Top