Жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана, рече ќерката на Мадона, која не се срами од влакната под пазувите

By

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон, има јасен став за депилацијата. Таа смета дека жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана. Лурдес, која се занимава со манекенство, ја користи секоја пригода во јавноста да се појави со влакна под пазувите, при што предизвикува медиумско внимание.

dobivaj vesti na viber

И покрај тоа што следбениците на Лурдес се згрозени од ваквиот нејзин став, како и од фотографиите на кои ги истакнува влакната под пазувите, таа има и фанови што го поддржуваат нејзиниот став.

Лурдес Леон со манекенство се занимава од 13 години кога првпат ја лансира својата линија за облека на модната куќа „Мак“, а се појавуваше и во модни кампањи на големи светски брендови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LourdesLeon (@lourdesleonz)

Ќе ви се допадне