Среќна нова година, напишано на сите европски јазици

By

Доколку сакате да честитате Нова година на пријателите, странци, сега тоа можете да го направите на нивниот јазик!

Доволно е да ја погледнете оваа мапа каде на секоја земја е напишано како се вели „Среќна Нова Година“.

Сигурни сме дека вашите пријатели од странство ќе им биде драго да ја слушнат честитката на својот јазик.

 

 

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Naruto

ANIMEFLIX SK8 the Infinity Episode 6

Pokémon Journeys: The Series

english anime Redo of Healer

online anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)