Чоколадни шишарки

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber

250 гр маргарин
100 гр црно чоколадо
100 гр шеќер
4 лажици мед
1 лажица какао
250 гр чоколадни оризни снегулки-зрнца
50гр сусам с

Начин на подготовка:

Во тенџере се става да се топи маргаринот, чоколадото, шеќерот, медот, сусамот и какаото. Сето ова постојано се меша, додека не се стопат сите состојки и да се добие изедначена смеса. Во топлата смеса се додаваат оризовите чоко-снегулк, и се меша. Се формираат шишарки во цедалка за лимон. Излегуваат вкупно 45 шишарки.

Ќе ви се допадне

anime sites. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Dragon Ball Super (Dub) Episode 122

To Your Eternity Episode 12

watch animes ANIMEFLIX Bleach

Bleach (Dub)

anime to watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

tải go88