Крушевско топено сирење

By

Потребни состојки:

400 мл доматно пире
500 гр сирење (по можност овчо)
200 гр павлака
150 гр кашкавал
двопек
маслиново масло

Начин на подготовка:

Во огноотпорен сад за печење ставете ден ред доматно пире, ред сирење, ред двопек, ред павлака. Редете по овој редослед додека не го истрошите материјалот. Одозгора изрендајте кашкавал и попрскајте со маслиново масло. По желба зачинете со оригано. Печете 10-15 минути во претходно загреана рерна на 250 степени Целзиусови.

Ќе ви се допадне

Uchi no Ko no Tame naraba, Ore wa Moshikashitara Maou mo Taoseru kamo Shirenai. Episode 12

https://animeflix.nl animeflix mha

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Starity: https://starity.hu/profil/293889-animefreakws/

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx