Најпопуларни секс пози по генерации

By

Компанијата „Bespoke Surgical“ направи истражување која е најпопуларната поза кај секоја од генерациите. Во него учествуваа 1000 луѓе во различни години.

Кучешката поза е убедливо најпопуларна, а еве ги и деталите.

Во оваа поза можна е подлабока пенетрација, а се стимулира и Г-точката.

Родените после 1995 година најчесто практикуваат „отпозади“ и тоа во просек 10,6 пати месечно. Родените родени во периодот од 1980-1994 се приближно на ова ниво, додека родените помеѓу 1965-1980 имаат 9 пати месечно секс.

Оние кои се родени пред 1964 паднаа на 6,6 пати месечно. Сепак, тие не сакаат отпозади.

На второ место се најде класичната мисионерска сексуална положба, додека третото место го зазеде „каубојката“.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at KissAnime legend of korra kissanime. Girls & Panzer (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Neighborhood Stories Episode 50

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch Aria the OVA: Arietta (Dub) Episode Full

KissAnime Coub: https://coub.com/kissanimemx