(Видео) Вежби за ублажување на хроничните болки во колената, колковите и стапалата

By

Меѓу 15 и 20 проценти од луѓето страдаат од хронична болка во колената. Покрај колковите и глуждовите, колената се први што страдаат поради модерниот живот. Ова станува сè  почест проблем, но за среќа постои решение што може да донесе олеснување.

Станува збор за специјално креирани вежби кои, кои доколку се изведуваат редовно, можат значително да ви помогнат. Пред сè ви треба само еден стол, трака за вежбање и едно тениско топче.

Изведувањето на овие вежби трае вкупно 10 минути, и секој може да ги направи, бидејќи не се особено тешки. Освен што ја ублажуваат болката, влијаат и на подобро држење на телото, па можете да ги направите и превентивно.

Погледнете како изгледаат подоле во видеото:

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeHeaven watch anime

AnimeFreak: Free!: Eternal Summer - Kindan no All Hard! anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak boku no hero

Watch KenIchi: The Mightiest Disciple OVA Episode 11

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animeflixnl/

Folkd: https://www.folkd.com/user/kissanimemx