Не плукајте во прстите додека броите пари, шалтерски работници ги искараа граѓаните

By

На „Твитер“ се појави фотографија снимена на едно од наплатните места за градскиот јавен превоз во Белград, каде што тамошните шалтерски работници апелираат до граѓаните да се придржуваат кон мерките против коронавирусот.

„Драги странки, не плукајте во прстите додека броите пари. Истото тоа важи и за: „Вакциниран сум со три дози”, „Плукнав само во една банкнота”, „Плукам во своите прсти”. Благодараме!”, пишува во апелот.

„Дефиниција за некултурни“, „Хорор“, „Колкумина биле штом морало да напишат вака“, се некои од коментарите под оваа објава.

 

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Castle Town Dandelion 4anime Episode 12 toilet bound hanako kun 4anime

https://animepahe.cc anime online

ANIMEFLIX: Asteroid in Love (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix reddit

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

https://animefreak.ws anime freak site