Сеир на Твитер: Не си маж ако вторпат не ја поминеш фонтаната

By

Утрово уште еден камион пропадна на плоштадот Македонија, во близина на фонтаната. Ова е веќе четврто возило кое пропаѓа во последниве пет години на плоштадот кој е направен во времето на Коце Трајанов. Откако фотките ги објавија на социјалните мрежи, не престанува и сеирот на Твитер, посебно што велат дека ова веќе не е ни смешно, туку за плачење.

dobivaj vesti na viber

„Пак некој се удавил“, „Кој е овој споменик на плоштадот?“, „Уште два пропаднати камиони и Нова година“, пишуваат на Твитер. Престанале и да бројат колку камиони пропаднале до сега. „Репортер“ одвои некои од најинтересните твитови.

Ќе ви се допадне