Баба на автопат возела 60 километри во спротивен правец, на полицијата и требало повеќе од еден час за да ја сопре

By

Седумдесетгодишна Французинка, возела 60 километри во погрешен правец на автопатот пред да биде запрена од полицијата, пренесуваат медиумите.

Полицајците кои биле на мотори, ја запреле жената во петокот. За среќа таа била неповредена, пренесува дневниот весник Ouest France.

Полицијата морала да затвори дел од автопатот, но, пак им требало повеќе од еден час да ја запрат на делот A11 во западниот дел од земјата. До несреќа не дошло, а полицијата го истражува инцидентот.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Recorder and Randsell Re anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animeheavens

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Ultraman USA (Dub) (https://gogoanime.be/m/R910) Episode Full

Re-Birthday Episode Full

Player: https://player.me/animeflixnl/about

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimebe