Барал да го сместат во затвор затоа што дома не можел да ја поднесе жена му

By

Албанец (30) самиот се пријавил во полиција и барал да биде затворен, затоа што не можел дома да ја поднесе жена му.  Тој живеел во Гвидонија Монтечелио, место во близина на Рим, а карабинијерите кај кои се пријавил велат дека не можел да го издржи притисокот од дома.

„Беше очаен и решен да побегне, па дојде кај нас. Сакал да избега од сопругата и да служи казна во затвор“, рекоа тоа.

„Тој бил осуден на домашен притвор веќе неколку месеци поради злосторства поврзани со дрога, а требало да отслужи неколку години“, рече капетанот Франческо Гиакомо Феранте од Тиволиј.

Кога се пријавил тој веќе бил уапсен поради прекршување на домашниот притвор, па правосудните власти наредиле да биде затворен.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Soul Eater (Dub) anime episode 51 online free at https://animedao.nl attack on titan season 3 animedao

Seraph of the End: Vampire Reign - Owaranai Seraph Episode 9

AnimeFLV: Animal Treasure Island anime episode Full online free at https://animeflv.uk online anime

Isekai Cheat Magician (Dub) (https://kissanime.mx/m/b9Lq) Episode 12

Website https://animekisa.in: Watch Beyblade: Metal Fusion (Dub) animekisa Episode 51 watch anime online