Да ти се мочам во ракетата

Украинската пратеничка Кира Рудик, која неодамна му кажа на Путин дека ги потценува, објави фотографија на која кучето врши нужда врз бомба на улица.

dobivaj vesti na viber

„Добро утро, Харков“, напиша тој под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Кіра Рудик (@kira.rudik)

Рудик е една од многуте кои мораа да научат да ракуваат со оружје преку ноќ.

„Живеев нормален живот, а потоа нè нападнаа Русите. Мора да направите нешто, да земете пушка и да научите да пукате“, изјави таа за Си-Ен-Ен.

„Нашите жени ќе ја штитат Украина на ист начин како и нашите мажи. За мене е лудо и необично да сфатам дека држам пиштол и сум подготвена да носам оружје, подготвена да одам и да пукам во луѓе. Путин нè потцени. На секој чекор нашите војници му даваа силен отпор, луѓето се вооружуваат, се борат за секоја педа од нашата земја. Ние не заминуваме. Ова е наш град, наша држава. Војниците на Путин нема да ни кажуваат како да живееме“, рече таа.

 

Scroll to Top