(Фото) Колинда во дилема, не знаеше за кого да гласа

By

Граѓаните на Хрватска денес гласаат на претседателските избори, бирајќи меѓу 11 кандидати. На социјалните мрежи се појави фотографија од еден од кандидатите Колинда Грабар Китаровиќ, која изгледа како да е во дилема за кого да го даде својот глас. Таа зад параванот се држи за глава и размислува пред да го заокружи ливчето.

Колинда е еден од фаворитите за влез во вториот круг, заедно со Мирослав Шкоро и Зоран Милановиќ.

Ќе ви се допадне