(Фото) Патник во автобус стана хит на социјалните мрежи поради неговата маска

By

Еден патник во градски автобус во Белград стана хит на социјалните мрежи поради неговата необична маска. Патникот го привлекол вниманието на некои од патниците во автобусот, кои го замолиле за селфи.

dobivaj vesti na viber

Некои пишуваат дека маската многу потсетува на реквизит од некој апокалиптичен филм.

Да постои избор за најинтересна корона-маска, тој сигурно би бил во најтесниот избор, се шегуваат на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне