(Фото) Попот од Миравци падна во водата фрлајќи го крстот

By

На вчерашниот голем христијански празник Богојавление речиси во целата земја се фрлаше светиот крст во реките, езерата, но и во базените. Речиси секоја година се случува некој инцидент, овој пат тоа се случи во струмичко Миравци кога попот се лизна на тревата и падна во водата додека верниците чекаа да го фрли крстот во неа. Видеото од настанот беше објавено на „Твитер“.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне

animeheaven app. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

AnimeHeaven 6 LOVERS Episode 1

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime heaven au AnimeHeaven Ranking of Kings

tải go88