(ФОТО) Скопјани почнаа со лажица да им го сркаат езерото на Охриѓани

By

Познатата шега на охриѓани стана жива вистина, верувале или не, три скопјанки со лажицаа го сркаа езерото.

Оваа фотографија за кратко време стана вистински хит на социјалните мрежи.

Девојките со лажици во Охридско Езеро 🙂

 

Ќе ви се допадне