(Фото) Твитерџиите се мајтапат со ЦИА, новото лого им изгледа како плакат за фестивал

By

Во понеделникот ЦИА го објави новото лого кое наиде на потсмев кај голем број твитераши. Луѓето коментираат дека истото многу личи на некаков флаер за техно-фестивал.

„Новото лого изгледа како модуларен фестивал на синтисзјер во Берлин“, бил коментарот на познатата комичарка Сара Скујирм, додека новинарот Макс Перл истакнал дека логото изгледало како плакат за фестивалот Мутек.

 

Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 4 (https://crunchyrollfree.com/m/rZrv/ep-4) at Crunchyroll crunchyroll free membership

Banana Fish (https://gogoanime.be/m/PJE8) Episode 24 at GoGoAnime gogoanime mobile