(Фото) Водителот на Би-би-си повторно фатен како чита вести без панталони

Водителот на Би-би-си повторно беше фатен како ги чита вестите без панталони. Шон Леј (51) носеше само палто и вратоврска, а доле имаше шорцови. Снимката брзо стана хит на социјалните мрежи.

Тој целиот ден го минал во шорцови, затоа што тоа било најтоплиот ден годинава пишуваат медиумите. Во средата биле регистрирани 28 степени Целзиусови. Ова не е првпат тој да чита само по бермуди. Претходно тоа го направил и во април.

Тогаш медиумите пишуваа дек Леј сака да се шета низ градот во кратки панталони за да поцрне.