(Фото) Возбудени мајки со петиција го вратија во училиште избрканиот секси директор

By

Неколку мајки во Мексико покренаа петиција ѝ го вратија на работа директорот кој бил отпуштен од затоа што објавувал провокативни фотографии на „Инстаграм“ и „Тик-ток“. Откако улравата дознала за фотографиите, Конрад Салазар бил веднаш сменет од директорското место.

dobivaj vesti na viber

Салазар бил толку популарен што и медиуми за него зборувале дека бил голем фраер. На социјалните мрежи го следеле повеќе од 130.000 луѓе. Медиумите пренесоа и дека мајките покренале и петиција за негово враќање во училиштето.

Конрадо покрај директорското место и предавал во училиштето, поради недостиг на наставници. Често објавувал фотографии од плажа и вежбалница, но и со деца од училиштето.

Веста за петицијата крена големо внимание во земјата, па многумина се шегуваат дека мајките не требало да се бунат за Салазар, туку ако децата им заостануваат со учење.

 

 

Ќе ви се допадне