Мачката на Тејлор Сфивт е побогата од нејзиното момче

Пејачката Тејлор Свифт (34) веќе некое време е зафатена со својата турнеја, а слободното време сака да го поминува со своите три мачки, кои ги нарече Бенџамин Батон, Мередит Греј и Оливија Бенсон. Според листата на Форбс за најбогати миленичиња, која беше објавена на „AllAboutCats.com“ минатата недела, Оливија е проценета на околу 97 милиони долари и е трета најбогата миленичка во светот.

Токму тоа ја прави побогата од момчето на Тејлор, американскиот фудбалер Тревис Келче. Неговата вредност се проценува на околу 40 милиони долари. Некои обожаватели го коментираа фактот дека мачката е побогата од професионалниот фудбалер и му порачаа дека „ако има среќа, можеби еден ден ќе биде успешен како мачката на Тејлор“.

Мачката Оливија заработи пари откако се појави неколку пати во музички спотови на Тејлор Свифт, а има и своја линија на производи, појавувајќи се во неколку реклами за брендови како што е „Ned Sneakers“.

Неколку пати во текот на интервјуто, Тревис беше познат по тоа што зборуваше за својата плата и рече дека заработува премалку. Најмногу заработува од спонзори, а со клубот Чифс има потпишано договор за 57,25 милиони долари. Договорот вклучува загарантирани пари во износ од 22,75 милиони долари со годишна плата од околу 14 милиони долари.

Scroll to Top