Папагал ја гризна Ангела Меркел, снимката како вреска го обиколи светот

By

Германската канцеларка во заминување, Ангела Меркел, го посети паркот за птици во Марлоу, во нејзината поранешна изборна единица Грајфсвалд, а болниот израз на нејзиното лице го обиколи целиот свет.

Меркел позира пред фоторепортерите додека ги хранеше папагалите, еден од нив ѝ застанаа и на главата, а друг ја гризна за раката.

Од страв таа не сакала повеќе да им се доближи на птиците, па кога ѝ било понудено да погали ут, одбила. „Мислам дека бев доволно добра со помалите птици“, рече Меркел.

 

 

Ќе ви се допадне

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Warau Salesman Dai SP-banashi anime episode 2-a online free at https://twistmoe.net twist anime

Watch Ayane's High Kick Episode 1&2

Website https://4anime.biz: Watch Haikyuu!! (OVA) 4anime Episode 3 watch anime free

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/onlinekissanime

Dashburst: https://dashburst.com/gogoanimebe