Полиција растурила корона-журка, шефот го нашле скриен под масата

By

Полиција во градот Сарбрикен во Германија прекинала забава што ја организирал директорот на една компанија со своите вработени. Тие упаднале во зградата на компанијата и го нашле шефот како се крие под масата.

На сите присутни им укажале дека го прекршиле законот со непочитувањето на мерките против коронавирусот. Некои од нив ги нашле скриени во просториите во кои хигиеничарките ја чувале својата опрема.

Во меѓувреме била поднесена и пријава против еден од гостите затоа што физички се обидел да се пресмета со колега.

Ќе ви се допадне

AniWatch dubbed anime: Bleach (https://aniwatch.pro/m/lVy) Episode 366

AnimeFreak anime sites: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1