(Видео) Австралија пуста да остане цела коронавирус да ја фане, Бугарите со хитот на Брена го поддржаа Ѓоковиќ

By

Познатиот бугарски бенд „Куку бенд“ му посвети песна на Новак Ѓоковиќ и неговата борба со австралиските власти.

Тие на бугарската телевизија 7/8 во знак на поддршка на светскиот тенисер, ја испејаа песната „Форхенд, бекхенд“, која всушност е преработка на познатиот хит на Лепа Брена, „Луда за тобом“.

Песната за кратко време стана хит на социјалните мрежи. Ова се стиховите: „Австралија пуста да остане, коронавирус цела да ја фане.. Не давате на Ѓоковиќа виза и го затвориха во хотел“, е само дел од песната.

 

 

 

Ќе ви се допадне

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

stream anime online Death Note (Dub)

Attack on Titan Final Season

anime online Tokyo Revengers

AniWatch Mieruko-chan Episode 12