(Видео) Австралија пуста да остане цела коронавирус да ја фане, Бугарите со хитот на Брена го поддржаа Ѓоковиќ

By

Познатиот бугарски бенд „Куку бенд“ му посвети песна на Новак Ѓоковиќ и неговата борба со австралиските власти.

dobivaj vesti na viber

Тие на бугарската телевизија 7/8 во знак на поддршка на светскиот тенисер, ја испејаа песната „Форхенд, бекхенд“, која всушност е преработка на познатиот хит на Лепа Брена, „Луда за тобом“.

Песната за кратко време стана хит на социјалните мрежи. Ова се стиховите: „Австралија пуста да остане, коронавирус цела да ја фане.. Не давате на Ѓоковиќа виза и го затвориха во хотел“, е само дел од песната.

 

 

 

Ќе ви се допадне

nhà cái go88 go88 không the kết nối đến máy chủ Tải game bài đổi thưởng Go88 nhận code 100K miễn phí

chơi game sunwin trực tuyến cách tải sunwin cho iphone go88 sunwin