(Видео) Чочек околу „Воинот на коњ“

By

На социјалните мрежи осамна видео во кое група мажи играат чочек среде плоштадот Македонија, околу „Воинот на коњ“ во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Видеото измами смеа на социјалните мрежи, некои се шегуваат дека станува збор за расположени Турци, кои решиле да се опуштат среде фонтаната.

Ќе ви се допадне