(Видео) Џо Бајден, место жена си, за рака ја фати гувернерката

By

Американскиот претседател Џо Бајден повторно ја насмеа јавноста. Овој пат место жена му Џил, за рака се фати со гувернеката Гречен Витмер.

dobivaj vesti na viber

Додека двајцата се шетаа и се држеа за рака, покрај нив друштво им правеше првата дама. Твитерашите се шегуваат и коментираат дека Гречен не знаела како да реагира.

Ова не е прв гаф на претседателот. Претходно беше виден како се поздравува иако до него нема никој, а беше снимен и како спие на столче. Последниот во низа гафови беше на конференција за глобален фонд, на која по говорот не знаеше како да се симне по скалите од сцената.

Ќе ви се допадне