(Видео) Дончиќ ги пцуеше судиите на Светско, заборавајќи дека се од Босна и Хрватска и можат да го разберат

Кошаркарот на Словенија, Лука Дончиќ ги пцуеше судиите за време на мечот против Италија, на Светското, заборавајќи дека едниот е од Босна, а другиот од Хрватска и дека можат да го разберат.

Кошаркарот кој на почетокот беше збунет, од судиите Адемир Зураповиќ од Босна и Херцегоина и Мартин Вулиќ од Хрватска доби техничка грешка.

За потсетување, Словенија го освои седмото место на Светското, откако беа подобри од Италија со 89-85.

Scroll to Top