(Видео) Фудбалер нокаутираше тренер за време на натпревар

Фудбалерот на Ајнтрахт Франкфурт Давид Абрахам го нокаутираше тренерот Фрајбург Кристијан Страјх. Абрахам ги загуби нервите во судиското надополнување и додека трчаше по топката, со телото силно удри во Страјх.

Следеше вистински хаос на теренот, а на крајот судијата го исклучи гостинскиот играч. Мечот заврши со минимална победа на Фрајбург од 1:0.

Стрелец на единствениот погодок на натпреварот беше Петерен во 77. минута.

 

Scroll to Top