(Видео) Фудбалер сакаше да ја побара за жена девојка си, ама редарот му го расипа изненадувањето

Фудбалерот Бладислав Шубовиќ од Белорусија, ја запроси девојката откако даде гол за време натпреварот. Но еден од редадите од обезбедувањето му го упропасти изненадувањето, затоа што не знаеше какви намери има. Тој ја турна збунетата девојка која излезе на теренот и тоа го налути Шуновиќ кој се обиде да се пресмета.

dobivaj vesti na viber

Видеото за брзо стана хит. Многумина коментираа дека потегот на редарот. Некои го разбираа, а некои го критикуваа. Владислав Шубовиќ е роден во 2000 година и игра за прволигашот на Белорусија Смаргоњ.

Scroll to Top