(Видео) Како не треба да возите глисер

By

Снимката на која возењето глисер од забава се претвора во вистинска катастрофа стана хит на социјалните мрежи. Група луѓе уживаат во возењето и се снимаат, ама само до моментот кога возачот тргнува пребрзо и наместо да ги сече брановите, вози во истиот правец со нив. „Имаш глисер, глумиш фраер?“, стои во описот на видеото.

Ќе ви се допадне