(Видео) Кошаркарки се тепаа на пресот со новинарите

By

Две кошаркарки на репрезентацијата на Мали се тепаа по поразот од Србија на Светското првенство во Сиднеј. Тие се тепаа за време на пресот со новинарите додека една од српските кошаркарки даваше изјава. Некои од нивните соиграчки се обидоа да ги раздвојат.

dobivaj vesti na viber

За потсетување, Србинките го добија натпреварот со убедливи 81-68, но во центар на вниманието беше тепачката меѓу две кошаркарки на африканската репрезентација.

Ќе ви се допадне