(Видео) Кревање тегови наместо прво танго: младенците се запознале во теретана

Видео од свадба стана вирално на социјалните мрежи бидејќи младенците одлучиле да си ги тестираат силите наместо да го заиграат првиот танц.

Двајцата се запознале во теретана.

@espn It’s not everyday you see this at a wedding 😳 (via @Cheston Uy) #gymtok #lifting #workout #wedding ♬ original sound – ESPN

Scroll to Top