(Видео) Македонски фан го дупна тапанот додека навиваше на стадион, па на скинатиот тапан чукаше и низ улиците на Букурешт

By

Македонски навивач кој го гледаше натпреварот Македонија – Украина на стадионот во Букурешт, стана хит откако камерите го снимија како удира на скинат тапан и ја бодри репрезентацијата.

„Со ваква страст се бодрат фудбалерите“, „Еден ден неговите внуци ќе раскажуваат како дедо им бил главна фаца на Европско“, коментираат на социјалните мрежи.

Тој не се откажа од забавата, па по натпреварот продолжи да чука на скинатиот тапан и во стариот град на Букурешт, каде што се собираат македонските навивачи и секој ден се прави фешта за која пишуваат и светските медиуми.

Видеото од навивачот што удира на скинатиот тапан стана хит на интернет.

„Не постојат зборови да се опише ова. Мажот со скроз искинат тапан удира во него него и пет часа по натпреварот. Каков херој“, стои на Твитер.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeBee anime. Watch the FLY BanD! Episode Full

https://animeheaven.pro one piece anime heaven. Maoyuu Maou Yuusha: Kono Monogatari wa, Daniku dake Dewanai no Ja! (https://animeheaven.pro/m/QkOp) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. K: Seven Stories - The Idol K (https://animeflix.nl/m/42b8) Episode Full

KissAnime Play: https://www.play.fm/kissanimemx