(Видео) На Макрон му удрија шлаканица, двајца упасени

By

Францускиот претседател Емануел Макрон го удрија со шлаканица а време на официјална посета на Дром, регион во југоисточна Франција.

Според видеото што се рашири на социјалните мрежи, Макрон се приближува до ограда зад која стојат луѓе, кога еден маж од присутните го фати за рака и потоа го  удри по лицето со шлаканица.

Обезбедувањето веднаш го тргна Макрон настрана. Двајца се уапсени поради инцидентот, пишуваат француските медиуми. Кога човекот му удри шлаканица на францускиот претседател, се слушна и извик во виидеото „Долу макронизмот’

Ќе ви се допадне

https://aniwatch.pro watch anime. Watch JoJo's Bizarre Adventure Episode 26

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Sword Art Online Alicization War of Underworld (https://animefreak.ws/m/G47k) Episode 12

https://animeheaven.pro watch anime. Tales of Zestiria the X Prologue: The Age of Chaos Episode Full

KissAnime People SAP: https://people.sap.com/kissanimemx#about