(Видео) Невеста починала на денот на свадбата, па младоженецот се венчал со сестра ѝ

By

Девојка од Индија по име Сурби починала на денот на нејзината венчавка, па нејзиниот свршеник, Мањеш Кумар, решил да ја земе сестра ѝ Ниша за жена, пишуваат британските медиуми.

Венчавката ја направиле уште пред да ја погребаат Сурби, а нејзиното тело лежело во собата, додека Мањеш и Ниша си ги разменувале заветите.

Бизарниот настан се случил во местото Етавах, во државата Утар Прадеш. Сурби починала од срцев удар додека ги разменувала венците со цвеќиња со Мањеш. Лекарот кој пристигнал од соседното село не можел да ѝ помогне.

Братот на Сурби на новинарите им кажал дека двете семејства се согласиле помладата сестра Ниша да се земе со младоженецот. Несреќната Сурби била погребана по венчавката.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Mushibugyou OVA (https://animefreak.ws/m/Mppg) Episode 3

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Chihayafuru 2 (https://gogoanime.be/m/aWV) Episode 25

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 (Dub) Episode 26