(Видео) Новинарка се посрамоти, сакајќи да го бакне директорот на клубот

By

Шпанска новинарка се најде во непријатна ситуација за време на натпреварот од шпанскиот куп меѓу Барселона и Валенсија. Новинарката стана цел на потсмев на социјалните мрежи откако директорот на шпанскиот фудбалски клуб Валенсија, Матејо Алемани, ја откачи по дадената изјава.

dobivaj vesti na viber

Новинарката сакаше да го бакне во образ, а Алемани замина на теренот да ја прослави победата со фудбалерите. И покрај непријатната ситуација во која се најде новинарката, таа на крајот професионално продолжи да го врши преносот во живо. Валенсија го доби натпреварот со 2:1.

Ќе ви се допадне